Mgr. Anna Neuwirthová, Ph.D.
psychoterapeutka, muzikoterapeutka, lektorka
Kontakt:
www.terapie-anna.cz nebo sms na 777 937 764
V terapeutické práci je pro mě důležitý co nejkomplexnější přístup, ke kterému mi pomáhají různé techniky převzaté z expresivních terapií. V psychoterpeutické praxi vycházím z hlubinného přístupu, ze zásad analytické psychologie C. G. Junga, která zahrnuje práci se sny, obrazy, imaginacemi ad. V psychoterapeutické praxi jsem v individuálním kontaktu především s dospělými. Mými častými klienty jsou dospělí s aspergerovým syndromem a s nadáním a samozřejmě každý, kdo potřebuje pomoci ve své životní situaci, nebo se ubírá cestou seberozvoje. Mé původní vzdělání je humanitní a umělecké (literatura, jazyk, pedagogika, hudba), které je doplněno o psychoterapeutický výcvik. V terapeutické praxi je to cenná kombinace, která nabízí široké pole k vzájemnému setkání. Jsem členkou asociace ČSAP.
K muzikoterapii jsem se poprvé dostala v roce 2007, od té doby sbírám zkušenosti s dětmi i dospělými. Mými dětskými klienty jsou nejčastěji děti s poruchami učení a chování, s různými vývojovými vadami na různých stupních tělesného, mentálního nebo kombinovaného postižení. Jako muzikoterapeutka jsem pečovala také o děti v kojeneckém ústavu, kde to byla jedna z důležitých kotvících rolí pro děti bez rodinného zázemí. Pracuji individuálně i skupinově. V současnosti vedu muzikoterapeutickou skupinu klientů v psychosomatickém stacionáři. Muzikoterapie nabízí terapeutickou cestu neverbálními prostředky za pomocí hudby. Jsem garantovanou muzikoterapeutkou a členkou asociace CZMTA.
Jako lektorku mě můžete potkat v rámci různých vzdělávacích seminářů nebo prožitkových workshopů věnovaných muzikoterapii, hlasu, alikvotnímu zpěvu nebo kreativním hudebním technikám. Externě vyučuji na Univerzitě Palackého v Olomouci a na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě odborné předměty zaměřené na muzikoterapii.
Zajímá mě vaše cesta.
Jsem tady pro vás, když:
– procházíte krizovým obdobím,
– potřebujete nahlédnout svou aktuální životní situaci,
– potřebujete se svou aktuální životní situací „pohnout“,
– řešíte vztahové záležitosti,
– trpíte úzkostmi či strachy bez specifických důvodů,
– zajímá vás vlastní osobní rozvoj,
– potřebujete objevit možnosti seberealizace,
– máte potřebu rozhovoru v důvěrném a bezpečném prostředí.