- Péče v těhotenství
Fyzioterapie pro těhotné
V těhotenství se často objeví pohybové obtíže, s kterými se setkáváte poprvé. Je to dáno výraznými změnami těžiště a tedy i postavení pánve a páteře. Dále uvolňováním vazů, které pak hůře drží jednotlivé segmenty těla pohromadě. Tyto obtíže se zpravidla dají dobře řešit cílenou, ale šetrnou fyzioterapií jak v průběhu, tak i ke konci těhotenství. Nejčastější obtíže jsou bolest beder, někdy i vystřelující do dolních končetin, bolesti mezi lopatkami, tahání svalů břicha, bolest krční páteře, brnění rukou. Cílené cvičení, uvolňování a jemné kloubní mobilizace v kombinaci s kineziotejpingem přináší rychlou úlevu.
Skupinové cvičení pro těhotné – každou středu 17:45 – 18:45hod.
Nabízíme pravidelná cvičení pro těhotné pod vedením fyzioterapeutek s bohatou zkušeností s těhotnými, poporodní péčí i péčí o miminka. Cvičení pro těhotné je kombinací fyzioterapeutických
cvičení zaměřených na svalové dysbalance a práci s pánevním dnem, dále prvků jógy a práce s dechem. Cvičení je provázeno i povídáním o přípravě na porod a meditací pro napojení se na své tělo a na miminko. Cvičení probíhá v malé skupince a je prostor pro individuální přístup ke každé klientce.
- Péče po porodu
Fyzioterapie
Těhotenství a doba po porodu představuje velkou zátěž pro tělo ženy. Těhotenství napáchalo změny na držení těla a podpořilo svalovou nerovnováhu, porod oslabil pánevní dno, a s touto výchozí pozicí vstupujete do kolotoče nošení miminka, ohýbání se nad postýlkou a kojení. Zhoršuje to pak i ten fakt, že dítě je čím dál těžší, a i když se tělo pomalu dává do kupy, zvětšující se zátěž udržuje potíže. Často se tento scénář odehrává až u druhého dítěte.
Proto je potřeba co nejdříve po porodu obnovit svalovou rovnováhu a aktivovat svaly těhotenstvím oslabené, aby bylo tělo připraveno na následující zátěž.
Terapie poruch pánevního dna
Kdo je nejvíc ohrožen?
– Ženy v těhotenství a po porodu
– Ženy po gynekologických operacích
– Ženy v menopauze
– Při chronickém onemocnění dýchacích cest (CHOPN, astma aj.)
– Při poruchách trávicího traktu (Crohnova choroba, chronická zácpa aj.)
Pro úspěšnou léčbu pánevního dna je nutné, abychom se tyto svaly naučili vnímat a izolovaně zapojovat. Práce pánevního dna závisí ale také na kvalitě postavení ostatní části pohybového aparátu, zejména chodidel, kyčlí a pánve. Proto pro dosažení dlouhodobého efektu je potřeba ovlivnit i držení těchto částí. Nově nabyté dovednosti se dále budeme snažit začlenit do vašich běžných denních aktivit.
Co nabízíme?
– Vyšetření a diagnostika svalů pánevního dna
– Nácvik správného zapojení svalů pánevního dna
– Ošetření ostatních částí pohybového aparátu
– Využití přístrojů, které Vám dají zpětnou vazbu o práci vašich svalů, při úplném výpadku svalů vám můžeme zapůjčit na doma přístroj pro elektrostimulaci
– zapojení pánevního dna v náročnějších aktivitách
Skupinová cvičení
Výborná možnost, jak se ještě rychleji a zdravě dostat do formy. Můžete si vybrat dle Vašich preferencí: dynamičtější JJógu, výživný ranní Funkční trénink nebo méně náročná Zdravá záda.
Jóga s prvky fyzioterapie – pondělí 19 -20hod.
Ranní core a funkční trénink – úterý 7:10 – 8:10
Zdravá záda – středa 19 – 20hod.