Fyzioterapii jsem objevila až těsně před výběrem vysoké školy. Celý život jsem věděla, že chci pracovat ve zdravotnictví. U nás v rodině je tradice v ženské linii zdravotní sestřička. Já jsem však váhala mezi psychoterapeutkou a fyzioterapeutkou. Nakonec zvítězila péče o tělo a jsem ráda že jsem se tak rozhodla. Myslím, že moje vnímavost přes dotek je lepší než přes mysl, ale i tak vnímám obrovské propojení těchto dvou oborů.
Po maturitě jsem ještě nějaký čas cestovala a pracovala s dětmi jako au-pair. Poté jsem vystudovala bakalářský titul na Fakultě tělesné výchovy a sportu a následně magisterský na Slovenské zdravotnické univerzitě, což pro mě byla velká výhoda při psaní diplomové práce vzhledem k otevřenosti profesorů na fakultě. Moje zaměření bylo kraniosakrální terapie. Po škole jsem pracovala na rehabilitační klinice Malvazinky, kde jsem působila na odděleních následné intenzivní péče, pooperační péče, lůžkovém oddělení a poté ambulanci. Při práci jsem se věnovala i vedení skupinových cvičení. V průběhu mateřství jsem se dostala k práci s dětmi, skrz vlastní zkušenosti fyzioterapie u svého syna a jak už to tak bývá přes vlastní zkušenosti s dětmi začnete vidět velký smysl jak v prevenci tak v terapii u dětí.
V terapie nejvíce využívám prvky DNS dle prof. Koláře. Dále manuální techniky dle Lewita (mobilizace, techniky měkkých tkání), mobilizace žeber a mobilizace SI dle Mojžíšové, dechová cvičení, využívám techniky dle konceptu KISS syndrom kurzu, kraniosakrální terapii a viscerální terapii. Aplikace kineziotapingu.
Svůj volný čas nejraději trávím se svojí rodinou a přáteli v přírodě. Pokud mám tu možnost tak vždy volno využiji na kulturu at už divadlo, operu, kino, koncert. Vzhledem ke své profesi je pro mě velkou součástí aktivní způsob života, který s dětmi nabil nového rozměru a snažíme se jako rodina co nejvíc času trávit jakýmkoliv sportem. At už kolo, brusle, lyže, plavání…To je pro mě nejlepší způsob psychohygieny.
Věnuji se jak dospělým pacientům, tak dětským pacientům od narození. Kde se věnuji manipulaci s miminkem, ošetření KISS syndromu, aktivní cvičení s dětmi.
2024 – KISS syndrome I – Monika Bauer
2024 – DNS v pediatrii
2024 – Předškolák – hravý a zdravý přechod ze školky do školy – Webinář – fyzionožka
2024 – Dynamická neuromuskulární stabilizace podle Koláře – B
2024 – Masáž miminek – Anke Walker
2023 – Mobilizace žeber metodou Ludmily Mojžíšové
2023 – Mobilazace Lp a SI metodou Ludmily Mojžíšové – Mgr. Ludmila Dítětová
2023 – Dynamická neuromuskulární stabilizace podle Koláře – A
2023 – Podiatrické minimum – vyšetření na podoskopu – MUDr. Miroslav Havrda
2020 – Viscerální manipulace 1 – Bc. Alena Zapletalová
2020 – Viscerální manipulace 2 – Bc. Alena Zapletalová
2016 – Kraniosakrální osteopatie – Mgr. Helena Toušková
2016 – Rehabilitace ruky
2016 – Základy Kraniosakrální techniky I. – Mgr. Helena Toušková
2016 – Kraniosakrální terapie III. – Zdenka Ocelíková
2015 – Masér pro sportovní a rekondiční masáže
2012 – Kraniosakrální terapie I.-II.
2008 – Reiky I.stupen